Navigation


 


EDİTÖRDEN..

20 Aralık 2007 tarihinde yayın hayatına başlayan Uluslararası Sosyal Araştırmalar Dergisi’nin 2. yılını geride bıraktığı 10. sayısını bilim dünyasının hizmetine sunmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz.

Geçen süreç, yayıncılık açısından kısa olmasına rağmen; ilk sayısından itibaren EBSCO, MLA, DOAJ, CSA, BC ELN, Scientific Commons, Ulrichsweb, Index Copernicus, J-Gate, ICAAP, Journal Seek gibi pek çok uluslararası bilimsel indekse girmeye muvaffak olan dergimiz, yurt içi ve yurt dışında sosyal bilimlerin hemen hemen her alanında önemli bir yayın merkezi haline gelmiştir.  ABD’den Çin’e, Kanada’dan Japonya’ya, Almanya’dan Rusya’ya, Malezya’dan Güney Afrika Cumhuriyeti’ne kadar dünyanın dört bir yanından makalelerin yayımlandığı dergimizin en önemli hedefi, ülkemizin dünya biliminde hak ettiği yere gelmesi yolundaki çabalara bir nebze de olsa katkıda bulunmaktır. Bunu kutsal bir yol bildik ve bundan sonra da aynı ciddiyet, kalite ve kararlılıkla yayın hayatına devam edeceğiz. Bu kutsal yolda, öneri ve değerlendirmeleriyle kaliteli bir dergi ortaya çıkması için gayret gösteren kıymetli hocalarımıza ve dergimize yazılarıyla katkı sağlayan yazarlarımıza teşekkürü borç biliyoruz.

 Dergimizin bir sonraki sayısını Kadın Araştırmaları Özel Sayısı başlığıyla yayımlayacağız. Dergimizde yer alan tüm makaleleri web sitemizden okuyabilir, sonraki sayılar için makalelerinizi iletişim adresimize gönderebilirsiniz.

Saygılarımızla….

                                                                    Editör...

 

 

TURKÇE

 ENGLISH

 ISSN: 1307 -9581

Uluslararası Sosyal Araştırmalar Dergisi;

EBSCO, MLA, DOAJ, CSA (Linguistics and Language Behavior Abstracts, Sociological Abstracts), Scientific Commons, BC ELN,  Ulrichsweb, Index Islamicus, SSRN, ICAAP, Index Copernicus, J-Gate, Journal Seek  vb. uluslararası indeks ve veri tabanları tarafından taranmaktadır.